Balaj: Izraeli ishte më i rrezikshëm se ne, ja çfarë ndryshoi në pjesën e dytë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 23:21

Balaj: Izraeli ishte më i rrezikshëm se ne, ja çfarë ndryshoi në pjesën e dytë

Bekim Balaj foli për mikrofonin e “RTSH” pas ndeshjes, ku u shpreh: “Është gjithmonë mirë ta nisësh me fitore. Na shërben në ndeshjet e tjera. Izraeli kishte më tepër rrezikshmërinë. S’duhet të kënaqemi. Sot nuk shënova. Na kënaq fitorja, jam i gatshëm të jap më të mirën për skuadrën.

Bala

I vetmuar? Dy momente duhet ti shfrytëzoja më mirë. Më pas u tërhoqëm pak. Modeli i lojës kur kthehesh me 5 mbrojtës, duket të ndihmosh në fazën mbrojtëse.

Mendoj që në pjesën e dytë, kuptuam që duhet të ndryshon gjithçka dhe dëshira e lojtarëve u rrit për të shënuar. E vendos trajneri kush do të jetë titullar në ndeshjen e ardhshme”.

www.minuta90.com