Bajramaj kalon “klasën”, ja moviola e sfidës Vllaznia-Luftëtari

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 14:47

FB Kategoria Superiore Lajmi i fundit Luftëtari Vllaznia

Bajramaj kalon “klasën”, ja moviola e sfidës Vllaznia-Luftëtari

Kreshnik Bajramaj e menaxhoi më së miri Vllaznia-Luftëtari. Edhe pse lejoi në momente lojën e fortë dhe kurseu tek-tuk ndonjë karton, për asnjë moment nuk u bë përcaktues me vendimet e tij.

bandicam 2020-02-22 14-51-34-371

Ishin dy momente që shkodranët pretenduan penallti, megjithatë pamjet dëshmojnë se kryesori i kësaj ndeshjeje kishte të drejtë që nuk i akordoi.

9’ Xhunior shfaqet në zonë, por e ndal Shala. Braziliani pretendon për penallti, por nuk ka faull për gjyqtarin. Dhe Bajramaj vepron drejt, pasi portieri prek fillimisht topin.

17’ Zhunior bllokohet në zonë nga Açka dhe Isufi dhe pret prej kryesorit 11-metërsh, por në fakt ndërhyrja duket e pastër.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com