Bajerni sakaton Barcelonën, dëmtohen dy titullarët e katalanasve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 16, 2021 | 12:39


Bajerni sakaton Barcelonën, dëmtohen dy titullarët e katalanasve

Problemet nuk kanë të sosur për Barcelonën dhe trajnerin Ronald Kuman. Si të mos mjaftonte humbja përballë Bajernit 0-3, trajneri i katalanasve duhet të bëjë edhe me dëmtimet.

PEDRI

Ai ka humbur dy lojtarë, Pedri Gonzales që ka pësuar një dëmtim muskulor, ndërsa Xhordi Alba ka pësuar një dëmtim të bicepsit femural.

Dëmtimi i mesfushorit nuk duket më i rëndë, teksa priten analizat më të hollësishme për të treguar shkallën e dëmtimit që mund ta mbajnë 2-3 javë jashtë fushave.

ALBA

Në rastin e Xhordi Albës, i cili u zëvendësua përpara përfundimit të ndeshjes, koha e rikthimit në fushë mund të jetë më e gjatë. Trajneri Kuman ka deklaruar se ndoshta ai mund të qëndrojë jashtë fushave përreth një muaj.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/