Bajerni përqendrohet te shitjet, bavarezët planifikojnë tri largime deri në 1 shtator

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 14, 2022 | 9:00


Bajerni përqendrohet te shitjet, bavarezët planifikojnë tri largime deri në 1 shtator

Bajerni ka mbyllur merkaton hyrëse, por jo atë dalëse.

bajern

Deri në 1 shtator kampionët e Gjermanisë presin të largojnë edhe tre lojtarë. Sipas “SportBild” ata janë: sulmuesi Joshua Zirkze, qendërmbrojtësi Tangui Nanzu dhe mbrojtësi i djathtë Bouna Sarr.

Për holandezin ka një interes të Shtutgartit dhe Bajerni kërkon 20 milionë. Për talentin francez, Nianzu Bajerni, mendon të përfshijë klauzolën e riblerjes nëse e shet. Ndërsa për senegalezin plani është për ta shitur sa më shpejt.

PANORAMASPORT.AL