Bajerni nuk ndalet në merkato, arrihet akordi me futbollistin francez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 9, 2020 | 11:13


Bajerni nuk ndalet në merkato, arrihet akordi me futbollistin francez

Bajerni i Mynihut nuk ndalet në merkato, edhe pse ajo nuk ka nisur zyrtarisht. Kampionët në fuqi kanë arritur akord me një lojtar tjetër. Bëhet fjalë për Melvin Bard, mbrojtësin e Lionit.

1186805022.jpg.0

Lojtari ka një kontratë deri në 2022-shin me francezët por është i pakënaqur dhe ka kërkuar të largohet. Hasan Salihamixhiç është vënë menjëherë në lëvizje duke kontaktuar me lojtarin dhe i ofruar atij një kontratë 3- vjeçare. Edhe pse 19-vjeçari do të luajë në fillim për skuadrën e dytë bavareze.

Ky operacion pritet t’i kushtojë Bajernit vetëm 3 milionë euro. Bard është një lojtar që luan me përfaqësuesen U-20 të Francës.

Melvin-Bard-1000x600

Dëmtimet e shumta në mbrojtje gjatë sezonit që lamë pas e kanë detyruar trajnerin Hansi Flik të kërkojë sa më shumë lojtarë defensivë. Kujtojmë se Lukas Herndandez dhe Niklas Zyle humbën pjesën më të madhe të sezonit për shkak të dëmtimeve.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com