Bajerni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi, shikoni kalendarin e Bundesligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 7, 2020 | 18:08


Bajerni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi, shikoni kalendarin e Bundesligës

Ditën e sotme u hodh shorti për kalendarin e Bundesligës për sezonin e ri. Kampionati gjerman do të nisë me 18 shtator për të ulur siparin me 22 maj.

FC Bayern Muenchen v Borussia Dortmund - Bundesliga

Kështu Bajern Mynih do ta nisë mbrojtjen e titullit në shtëpi kundër Shalke 04. Dortmundi rivali kryesor i bavarezëve do kërkojë zbritjen nga froni të Bajern Mynihut me një ndeshje ndaj Borusia Myshengladbah.

Lajpcigu do luajë në shtëpi kundër Mainzit. Verder Bremeni i Rashicës e nis kampionatin në shtëpi ndaj Herta Berlin. Freiburgu i Abrashit luan në fushën e Shtutgartit.

Kalendari i Bundesligës për sezonin 2020-2021:

 

bundesliga kalendari

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com