Bajerni blen Hamesin nga Real dhe kërkon ta shesë te…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 17, 2018 | 16:28

Bajerni blen Hamesin nga Real dhe kërkon ta shesë te…

Bajerni i Mynihut i ka bllokuar dyert Realit të Madridit për të kthyer mbrapsht lojtarin kolumbian Hames Rodigez. Sipas “Don Balon” lojtari do të blihet nga Bajerni dhe do të përdoret për të bërë biznes.

hames

Trajneri i ri që ka marrë frenat e skuadrës nuk e shikon kolumbianin si një lojtar deçiziv për ekipin dhe po mendon që ta nxjerrin në shitje. Madje sipas të njëjtave burime thuhet se lojtari do të shitet brenda 31 gushtit te ekipi i Çelsit ose i Arsenalit, për një çmim rreth 60 milion euro.

www.minuta90.com