Babai i Xhakës: Zviceranët e dinë ç’është shqiponja për shqiptarët, pikë të dobët nga djemtë kam…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 20:09

Babai i Xhakës: Zviceranët e dinë ç’është shqiponja për shqiptarët, pikë të dobët nga djemtë kam…

Para ndeshje së Shqipërsië me Izraelin në “Elbasan Arena” ndodhet edhe babai i Taulant Xhakës i cili ka folur për mikrofonat e “Supersport” teksa thotë:

41141791_554147108354746_927823015947796480_n

Emocionionet që ke?

Normal që emocionet janë nga të dyja anët. Pa marrë parasysh se ku luhet ndeshja në Zvicër apo Shqipëri. Jam shumë i lumtur që gjendem në Elbasan.

Ke qenë ti që ua ke ushqyer dashurinë për futbollin. Ca mendimi ke për Shqipërinë?

Po, unë kam qenë, por ata kanë pasur talentin. Shqipëria është shumë e fortë dhe ka lojtarë të mirë në Kombëtaren tonë. Këta djem do të kenë sukses me trajnerin Panuçi.

Xhaka dhe Shaqiri. Ca mendimi ke për deklaratat në lidhje me shqiponjën?

Zvicra e di që shqiponja është simboli jonë kombëtar. Nuk duhet cilësuar si shumë e rëndë. Ishte një gjest emocional dhe jo politik. Nuk ka asgjë të keqe. Por kur mbron ngjyrat e një shteti tjetër duhet të kesh pak kujdes.

Kush është pika jote e dobët, Taulanti apo Graniti?

Nuk mund t’ju përgjigjem. Nuk bëj dallime. I kam të dy bijtë e mijë. Pikë të dobët kam të vogëlin(Granitin), por edhe Taulantin… Nuk i ndaj dot.

www.minuta90.com