“Avullojnë” biletat, ja sa tifozë priten të jenë në “Air Albania” për derbin Tirana-Partizani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 25, 2021 | 12:40


“Avullojnë” biletat, ja sa tifozë priten të jenë në “Air Albania” për derbin Tirana-Partizani

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në “Air Albania” dhe ky stadium do të jetë 30% i hapur për tifozët.

auto_Derbi11582834443

Zyrtarisht po, por nuk duket kështu. Kjo, pasi “Panorama Sport” mëson se janë shitur mbi 10 mijë bileta dhe me stadiumin që ka kapacitet 22 mijë vende, praktikisht janë shitur 50% e vendeve dhe biletat vazhdojnë e shiten.

Ditën e djeshme nisi shitja edhe për biletat në katin e dytë të tribunave dhe në derbin e kryeqytetit pritet një stadium i mbushur plot.

cm

PANORAMASPORT.AL