Aventura te Barcelona përndjek ish-fituesin e Champions-it, Eto dënohet me 22 muaj burg

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 20, 2022 | 18:52


Aventura te Barcelona përndjek ish-fituesin e Champions-it, Eto dënohet me 22 muaj burg

Ish-sulmuesi i Interit dhe Barcelonës, Samuel Eto është dënuar me 22 muaj burg nga Gjykata Spanjolle për akuzën e evazionit fiskal.

6456456666

41-vjeçari u shpall fajtor për fshehjen e pasurisë në kohën kur luante në Spanjë te katalanasit, me ish-futbollistin që nuk kishte deklaruar një shumë prej 3.8 milionë eurosh nga viti 2006 deri në 2009.

Kamerunezi ka paguar të paguaj një gjobë prej 5.6 milionë eurosh për të mos e kryer dënimin në burg, por të mbyllë kështu çështjen nëpërmjet një marrëveshje me drejtësinë spanjolle.

PANORAMASPORT.AL