Askush si Onana, portieri i Interit bëhet gardiani i vetëm këtë sezon që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 17, 2023 | 13:53

Askush si Onana, portieri i Interit bëhet gardiani i vetëm këtë sezon që…

Andre Onana është një nga pikat kyçe të Interit këtë sezon për të arritur në finalen e Ligës së Kampionëve.

dumfris onana

Gjithashtu portieri kamerunas e ka mbajtur portën e paprekur këtë sezon në Champions plot 8 herë, më shumë se çdo portier tjetër.

Pas tij vijnë Tibu Kurtua dhe Ederson me 5 herë, por me dy ndeshje të mbetura asnjëri nuk do ta arrijë dot.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"