Arsenali mposht Sauthemptonin dhe vazhdon të shpresojë për Champions-in (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 10, 2017 | 22:59

Arsenali mposht Sauthemptonin dhe vazhdon të shpresojë për Champions-in (VIDEO)

Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në transfertë ndaj Sauthemptonit me rezultatin 0-2. Autorët e golave ishin Sançez në minutën e 60 dhe Zhirud në minutën e 83-të.

sauthempton arsenal sancez

Me këtë fitore, “topçinjtë” e Arsen Venger vazhdojnë të shpresojnë për të kapur një vend në Ligën e Kampioneve në sezonin e ardhshëm teksa renditen në vendin e 5-të me 66 pikë të grumbulluara në 35 ndeshje, 3 pikë më pak se Siti i vendit të 4-t.

www.minuta90.com