Arsenal pranë rinovimit me yllin e skuadrës, ardhja e Artetës ndryshoi gjithçka

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 6, 2020 | 17:48


Arsenal pranë rinovimit me yllin e skuadrës, ardhja e Artetës ndryshoi gjithçka

Arsenal është pranë rinovimit me Pierr Emerik Aubamejang. Sulmuesi nga Gaboni raportohet se ka rënë dakord për një kontratë dy vjeçare deri në vitin 2023 me Topçinjtë.

aubamejang arsenali

Aubamejang ishte pranë largimit nga Arsenal, por ajo që e ka bindur ish-sulmuesin e Dortmundit të qëndronte kanë qenë marrëdhëniet e mira me trajnerin Mikel Arteta. Aubamejang nga rinovimi i kontratës do përfitojë rritje rroge si dhe bonsue të ndryshme.

Këtë sezon me Arsenalin, Aubamejang ka shënaur 22 gola në Premier Ligë si dhe fitoi edhe FA Cup.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com