Arsen Venger merr drejtimin e Kosovës? Reagon trajneri francez: Jam takuar me presidentin Ademi…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2021 | 23:50


Arsen Venger merr drejtimin e Kosovës? Reagon trajneri francez: Jam takuar me presidentin Ademi…

Prej pak kohësh në Kosovë qarkullojnë lajme se trajneri i njohur francez, Arsen Venger mund të marrë drejtimin e “Dardanëve”.

venger

Këto spekulime janë ngritur pas një takimi që ish-trajneri legjendar i Arsenalit kishte me presidentin e FFK, Agim Ademi. Megjithatë duket se ky takim ka qenë miqësor dhe nuk ka pasur bisedime për të marrë drejtimin e Kosovës.

Kjo është konfirmuar nga vetë Venger, i cili për “Indeksonline” i pyetur në lidhje më këto zëra është shprehur: “Jo, më falni. Ishte një takim miqësor.”

71-vjeçari për herë të fundit ka drejtuar Arsenalin, ku qëndroi 25 vite duke fituar 3 herë Premier Ligën, 7 kupa të FA dhe 7 kupë të Community Shield.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/