Arrihet marrëveshja, Barcelona pranë rinovimit me mesfushorin spanjoll

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 16:05

Arrihet marrëveshja, Barcelona pranë rinovimit me mesfushorin spanjoll

Barcelona dhe mesfusshori i qendrës, Serxhi Buskets janë shumë afër zyrtarizimit për një zgjatje të kontratës së futbollistit. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, palët e kanë arritur tashmë marrëveshjen dhe pritet që shumë shpejtë të bëhet edhe zyrtare.

Buskets

Mesfushori i Kombëtares Spanjolle, pritet të firmosë një kontratë deri në vitin 2022, me një pagë e cila ende nuk bëhet e ditur, por thuhet se do të bëhet një nga lojtarët më të paguar te katalanasit.

www.minuta90.com