Arbitroi takimin e Juventusit me Krotonen, gjyqtarin italian e dërgojnë në Serinë B

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 19, 2020 | 23:49


Arbitroi takimin e Juventusit me Krotonen, gjyqtarin italian e dërgojnë në Serinë B

Arbitri i sfidës Krotone-Juventus Françesko Furno është caktuar si arbitër i katërt për ndeshjen e nesërme të Serisë B Rexhina-Kozenca.
Francesco_Fourneau
36-vjeçari u kontestua për vendimet në takimin e fundit të kampionëve të Europës ku akordoi penallti për Krotonen, ndëshkoi me karton të kuq Federiko Kiezën dhe anuloi golin e dytë të Alvaro Moratës për pozicion jashtë loje.

Nuk dihen arsyet e spostimit të gjyqtarit Furno në Serinë B.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/