Anglia publikon listën, emra të rinj në listën e Sauthgejt për Spanjën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 30, 2018 | 16:47

Anglia publikon listën, emra të rinj në listën e Sauthgejt për Spanjën

Trajneri i Anglisë, Garet Sauthgejt, ka bërë publike edhe listën me emrat e lojtarëve që do të jenë të pranishëm për ndeshjen e 8 shtatorit, që “tre luanët” do të luajnë për Ligën e Kombeve ndaj Spanjës, si dhe atë miqësore ndaj Zvicrës, tri ditë më vonë.

sauthgejt

Disa largime erdhën pas mbarimit të Botërorit për kombëtaren angleze, dhe në listën e trajnerit ka disa emra të rinj. Më poshtë, edhe lista e plotë.

Portierë: Jack Butland, Alex McCarthy, Jordan Pickford

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Harry Maguire, Danny Rose, Luke Shaw, John Stones, James Tarkowski, Kieran Trippier, Kyle Walker

Mesfushorë: Fabian Delph, Dele Alli, Eric Dier, Jordan Henderson, Adam Lallana, Jesse Lingard, Ruben Loftus-Cheek, Raheem Sterling

Sulmues: Harry Kane, Marcus Rashford, Danny Welbeck

Capture

www.minuta90.com