Anglezët gjejnë fajtorin e eliminimit, kur është ai në stadium…

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Korrik 12, 2018 | 14:00

Anglezët gjejnë fajtorin e eliminimit, kur është ai në stadium…

Tifozët anglezë besojnë se kanë zbuluar arsyen e eleminimit nga Kupa e Botës. Arsyeja ka një emër dhe fytyre, ai është Mik Jager. Rreth tij egziston një teori se çdo ekip që ai mbështet, humbet.

r1-1-689x450

Me një fjalë është ters. Ikona e Rolling Stons ka një historik jo shumë të lumtur me praninë e tij në stadiume. Në 2010 ai ndodhej me Bill Klinton në stadium për të mbështet SHBA-në, por ata u mundën nga Gana 2-1. Katër vjet më vonë, Jager zgjidhi të mbështeste Brazilin dhe ata u turpëruan 7-1 nga Gjermania. Të gjithë “u trembën” kur e panë atë në stadiumin e Moskës…


www.minuta90.com