Ançeloti dhe gjigantët italian, Roma merr urimet e para pas suksesit në finalen e Tiranës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2022 | 0:28


Ançeloti dhe gjigantët italian, Roma merr urimet e para pas suksesit në finalen e Tiranës

Klubet e  Juventusit dhe Interit, si dhe trajneri i Realit, Karlo Ançeloti kanë qenë 3 urimet e para për Romën pas suksesit në finalen e Ligës së Konferencës.

Pelegrini

Tekniku I cili ka qenë një ish-lojtar i verdhekuqve nuk e ka përmbajtur gëzimin për këtë sukses teksa ka ri-postuar në “Twitter” suksesin e Romës duke shkruar:

“Komplimenta Roma magjike”.

Juventusi dhe Interi gjithashtu i kanë uruar rivalët për suksesin, me ziklatërit që përpara mbrëmjes së sotme ishin klubi i fundit italian që kishin triumfuar në Europë.


PANORAMAPSORT.AL