Analiza e Markizios: Interi është solid, ecurinë e Juventusit do ta shohim…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2021 | 13:02


Analiza e Markizios: Interi është solid, ecurinë e Juventusit do ta shohim…

Klaudio Markizio, ish-mesfushori i Juventusit ka folur për sa i përket nisjes së Serisë A dhe normalisht nuk mund të linte pa përmendur skuadrën e tij të zemrës dhe rivalët e tyre të përjetshëm, Interin, duke treguar edhe ekipet që e kanë surprizuar.

MARKIZIO

“Kampionati ka filluar ashtu siç duhet për të gjithë, përveç Juventusit. Koha do ta tregojë si do të shkojë. Janë ndryshuar disa futbollistë e trajneri dhe normalisht ka ndryshuar edhe mënyra e lojës. Edhe Lacio po bën mirë por më ka surprizuar edhe Fiorentina me mënyrën si ka luajtur”, shprehu italiani mendimin e tij për fillimin e kampionatit.

Ish-lojtari i bardhezinjve vazhdoi duke folur edhe për kampionët në fuqi: “Fiore luajti mirë me Interin dhe i vuri zikaltrit në vështirësi, por me Simone Inzagin kanë fituar eksperiencë, pa ndryshuar as modulin dhe kjo i ndihmon shumë. Ndeshjen e përmbysi sepse janë skuadër solide, do të bëjnë mirë edhe në vazhdim”.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/