Amerikanët “përmbysin” sheikët, ndryshon dhe një herë skenari për blerjen e Milanit. Ja kur konfirmohet marrëveshja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 20, 2022 | 22:31


Amerikanët “përmbysin” sheikët, ndryshon dhe një herë skenari për blerjen e Milanit. Ja kur konfirmohet marrëveshja

Pronësia e Milanit duket se nuk do të ndryshojë shtetësi dhe pritet të jetë sërish në “dorën” e amerikanëve, me “Redbird Capital Partners” që pritet të vijë në krye të klubit kuqezi.

milan

Siç bëjnë me dije në Itali, marrëveshja do të konfirmohet në javën e ardhshme, me kompaninë “Redbird” që pritet ti japë fondit amerikan “Elliott” 1,3 miliardë euro për pronësinë e plotë të Milanit.

Kështu duket se kompania “Investcorp” nuk arriti dot të dilte fitues në garën për aksionet e kuqezinjve.

PANORAMASPORT.AL