Alegri shkon në gjyq, trajneri i Juventusit denoncon ish-gruan: Prishi 200 mijë euro nga paratë e djalit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 22:33


Alegri shkon në gjyq, trajneri i Juventusit denoncon ish-gruan: Prishi 200 mijë euro nga paratë e djalit

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Alegri, çon në gjykatë ish-partneren e tij, Klaudia Ughi, të cilën e denoncon për përvetësim dhe shkelje të detyrimeve familjare.

alegri

Lidhja mes Alegrit dhe Ughit nuk shkoi më shumë se 13 vite, me çiftin që u nda në vitin 2017. Trajneri i bardhezinjve e ka paditur nënën e djalit të tij 11-vjeçar, pasi ka shpenzuar paratë e paguara nga Alegri për mirëmbajtjen mujore për të birin, të cilat shkonin deri në 200 mijë euro.

Për këtë Ughi do të duhet t’i drejtohet Pallatit të Drejtësisë “Bruno Caçia” në Torino në datën 5 korrik.

PANORAMASPORT.AL