Alegri mund të buzëqeshë, Junajtid pranë transferimit të një prej të “padëshiruarve” të tij te Juventusi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 8, 2022 | 14:41


Alegri mund të buzëqeshë, Junajtid pranë transferimit të një prej të “padëshiruarve” të tij te Juventusi

Mançester Junajtid duket shumë pranë transferimit të mesfushorit të Juventusit, Adrien Rabiot.

rabiott

Sipas raportimeve nga “Goal” në orët e fundit ka pasur kontakte të shtuara mes drejtuesve të klubit anglez dhe atyre bardhezi për gjetjen e akordit, me francezin që ka dhënë prej kohësh miratimin e tij për këtë transferim.

Vështirësitë për të arritur te mesfushori i Barcelonës Frenki De Jong e detyruan Junajtid të bënte këtë zgjedhje, me teknikun Erik Ten Hag që po këmbëngulte prej kohësh për një përforcim në mesfushë.

PANORAMASPORT.AL