Alban Bushi publikon listën për miqësoren, shumë futbollistë nga kampionati shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 8, 2023 | 11:23

Alban Bushi publikon listën për miqësoren, shumë futbollistë nga kampionati shqiptar

Shqipëria U21 do të luajë një ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U21 në datën 20 qershor në orën 18:30 në “Elbasan Arena”.

BUSHI 1

Për këtë ndeshje, trajneri Alban Bushi ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar dhe do të ketë mundësi që të shohë shumë lojtarë të rinj, kryesisht nga kampionati shqiptar dhe jo vetëm.

Nga Superiorja, Aldo Gjumsi, Paulo Buxhelaj dhe Stiven Bibo janë përfaqësues ndërkohë që ka lojtarë që luajnë edhe me ekipet e moshave të Vllaznisë, Teutës apo edhe portier Arbër Jata nga Vora e Kategorisë së Dytë që këtë sezon u ngjit në të parën.

lista

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"