Aksi Milano-Paris është “i nxehtë”, po diskutohet për një shkëmbim

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 10, 2018 | 14:20

Aksi Milano-Paris është “i nxehtë”, po diskutohet për një shkëmbim

PSG po kërkon një mbrojtës të majtë dhe Milani po kërkon një sulmues anësor të majtë. Perfekte për të marrë secili atë që kërkon. Në Milano mund të mbërrij Julian Drakler dhe në Paris të shkojë Rodriguez.

draksler

Për momentin ka vetëm disa kontakte me Leonardon, asgjë më shumë. Ky transferim mund të vijë edhe si shkëmbim por mund të ketë disnivele në çmim. Zviceranin Milani e vlerëson 35 milionë euro. Kujtojmë që vetëm një vit më parë e bleu për 15 milionë euro.

rodrigez

Rodriguez nuk dëshiron të larghet nga Milan dhe kërkon të luftojë me Striniç për një vend në formacion. Për Drakselin situata është më e thjeshtë pasi ai kërkon një ekip ku mund të luajë më shumë dhe Tukel nuk e ka më në planet e tij.

www.minuta90.com