Agjenti i lojtarit të Arsenalit shuan zërat e merkatos: Është i lumtur në Londër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 28, 2020 | 16:28


Agjenti i lojtarit të Arsenalit shuan zërat e merkatos: Është i lumtur në Londër

Erkut Sogut, agjenti i mesfushorit me tipare sulmuese Mesut Ozul, deklaron se futbollisti i tij është i lumtur te Arsenali dhe do të vazhdojë të luajë me ta deri në fund të kontratës.

ozil

31 vjeçari është përfolur shpesh për një largim të mundshëm, me klubin turk Fenerbahçe si më favoriti për të nënshkruar me të, por agjenti i tij hedh poshtë mundësinë e largimit të Ozil deri në fund të kontratës, në vitin 2021.

Ozil Xhaka

“Në futboll kurrë nuk i dihet. Pikësëpari, nuk mund të parashikosh transferimet e lojtarëve. E kam thënë dhe po e përsëris, Ozili është me të vërtetë i lumtur te Arsenali. Ai ka një kontratë për të respektuar dhe nuk largohet,” u shpreh agjenti për “Goal”.

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com