Agjenti i Jaja Ture misterioz: Ka kaluar testet mjekësore në Londër

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 11:26

Agjenti i Jaja Ture misterioz: Ka kaluar testet mjekësore në Londër

Jaja Ture ka është një futbollist i lirë pas largimit nga Mançster Siti dhe problemeve të vazhdueshme që ai kishte me Guardiolën. E ardhmja e tij pritet të jetë në Angli.

Yaya-Toure-–-Net-Worth

Agjenti i lojtarit ka postuar në rrjetin social “Twitter” një mesazh. “ Ture ka kaluar testet mjekësore në Londër. Ai është afër nënshkrimit të kontratës së re.”, ishte komenti i tij. 35 vjeçari u përfol për një kalim te Uest Hem por që nuk u konkretizua. Në orët në vijim pritet të bëhet publik edhe emri i ekipit që mefsushori do të nënshkruaj.

www.minuta90.com