“Adriano, do të kisha dashur të isha si ti”, Lukaku i thur elozhe perandorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 7, 2021 | 22:44


“Adriano, do të kisha dashur të isha si ti”, Lukaku i thur elozhe perandorit

“Do të kisha dashur të isha ashtu si ti. Faleminderit për fjalët e bukura, je më i miri. Perandor”. Me këto fjalë, të publikuara në profilin e tij “Instagram”, Romelu Lukaku ka përshkruar fotografinë që e portretizon së bashku në një videotelefonatë me Adrianon, ish-interist dhe njëri prej lojtarëve nga i cili sulmuesi belg është frymëzuar.

Lukaku Adriano

Vetë Adriano më pas i është përgjigjur: “Ti më ngjason, ke forcë dhe cilësi. Je një idhull për mua”. Kanë mbetur edhe katër javë nga përfundimi i këtij edicioni të Serisë A dhe Interi ndërkohë është shpallur kampion i Italisë, duke lënë prapa konkurrencën. Romelu Lukaku ndodhet i dyti në klasifikimin e golashënuesve të kampionatit, prapa Kristiano Ronaldos.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/