Abrashi nuk përmbahet, i bën thirrje lojtarëve të rinj të Kombëtares: Duhet ta dinë se për çfarë luftohet këtu

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2022 | 23:25


Abrashi nuk përmbahet, i bën thirrje lojtarëve të rinj të Kombëtares: Duhet ta dinë se për çfarë luftohet këtu

Shqipëria mori një barazim zhgënjyes përballë Islandës. Në prononcimin e tij për “Super Sport”, Amir Abrashi, gjithashtu nuk e fshehu zhgënjimin, duke i bërë thirrje lojtarëve të rinj të Kombëtares.

bandicam 2022-09-27 23-17-47-620

“Është e vështirë për t’i gjetur fjalët për këtë ndeshje. Abrashi nuk bën gola, por duhen të gjithë çunat që të luajnë për Kombëtaren. Kur vijnë këtu duhet të dinë për çfarë luftojnë. Duhet të jemi krenar për këtë Kombëtare. Por disa çuna janë të rinj. Duhet t’i mësojnë këto gjëra.

Ne kualitetin në ekip. E kemi më shumë se kurrë. Por duhet të bashkohemi si grup dhe të luftojmë. Duhet të dimë që të luftojmë për njëri-tjetrin. Kjo është një pikë që duhet ta përmirësojmë, se kualitetin e kemi”, u shpreh Abrashi.

PANORAMASPORT.AL