A do të rinisë kampionati? Drejtuesit e futbollit gjerman japin verdiktin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 25, 2020 | 0:02

Bota Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

A do të rinisë kampionati? Drejtuesit e futbollit gjerman japin verdiktin

Kampionati gjerman i futbollit do të pezullohet deri në datën 30 prill.

bundesliga

Federata Gjermane e Futbollit vendosi pas një takimi të posaçëm, që zgjati disa orë se aktivitetet futbollistike në të dyja kategoritë Bundesliga dhe Bundesliga 2 priten të rinisin në 30 prill. Zyrtarët e klubeve dhe të federatës gjermane po marrin parasysh faktin që t’i zhvillojnë ndeshjet pa praninë e tifozëve dhe me një numër të kufizuar të mediave.

Edhe në Gjermani situata është shqetësuese ku janë konfirmuar 32.781 veta të infektuar me virusin COVID-19 dhe 156 viktima, futbolli është ndërprerë për të shmangur përhapjen masive të këtij virusi të rrezikshëm.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com