Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Panorama Sport Gazeta me e shitur sportive ne vend

rrrShowbiz

Plani
Korabi nis përforcimin e sulmit me një ish-lojtar të Kukësit

13754397_1213997742000954_6179620461371383666_n

Skuadra e Korabit ka afruar një sulmues, duke dhënë sinjalet e para të përforcimit të repartit të avancuar. Dibranëve u është afruar sulmuesi 21-vjecar Denis Peposhi, i cili në sezonin e kaluar ishte pjesë e Kukësit, por pa arritur që të debutonte në Superiore me këtë skuadër. Klubi ka njoftuar…

Gjirokastritët
Luftëtari afron tre të rinj, priten 6 goditje “big”

luftetari stafi

Luftëtari i Mlladen Milinkoviçit është duke u stërvitur intensivisht në tokën greke prej dy ditësh në kushte mjaft të mira klimaterike, falë terrenit malor të Nausës. Futbollistët janë duke u stërvitur me dy seanca në ditë ku vëmendje të veçantë stafi teknik është duke i kushtuar rritjes së treguesve fizikë,…

Sulmuesi
Nigeriani Emerun “braktis” grumbullimin e Tiranës

emeka emerun

Prej të hënës së kaluar Tiranës iu bashkua në Serbi një nigerian. Emeka Emerun u vendos nën urdhrat e Ilir Dajës, megjithatë edhe pse u prezantua si një përforcim për sulmuesin, ai me grupin është stërvitur vetëm një ditë, ndërsa nuk u aktivizua në miqësoret e luajtura. Madje, edhe dje…

Bisedimet
Tomori nis rinovimet, Mihani një hap larg firmës

tomori kategoria e dyte

Tomori ka gati rinovimet e lojtarëve që do të jenë pjesë e ekipit për edicionin e ri. Firmosja e kontratave të reja me futbollistët aktualë të Tomorit do të jetë vetëm hapi i parë, ku më tej pritet të vazhdohet edhe me pjesën tjetër të futbollistëve. Ashtu siç ishte pohuar…

Marrëveshjet
Merkato në klubet e Superiores, Kamza godet përsëri

Rizvani (2)

Kamza nuk di të ndalet. Drejtuesit e klubit, presidenti Naim Qarri dhe kryebashkiaku Xhelal Mziu e kanë të qartë objektivin për sezonin e ri, rikthimin e skuadrës në Superiore. Pas zyrtarizimit të tri goditjeve cilësore, Erlis Frashërit, Alis Bocit dhe Ermir Rezit, dje kanë ardhur edhe dy afrimet e radhës…

Kundërshtarët
Vapa tremb Salzburgun, kapiteni: Do të jetë e vështirë

13707797_10153578496530563_6544303093497773493_n

Starti me humbje i kampionatit ka karikuar edhe më shumë lojtarët e Salzburgut për transfertën ndaj Partizanit të martën në stadiumin “Elbasan Arena”. Sot, në orën 10:00, kampionët e Austrisë do të nisen drejt Shqipërisë. Mediat austriake raportojnë se te Salzburgu e kanë marrë me frikë këtë ndeshje. Madje temperaturat…

Basketboll
Trajneri i kombëtares shqiptare firmos me një skuadër greke

konstantinidis-rethymno-600x300

Pas një sezoni fantastik me ekipin e basketbollit të Sigal Prishtinës në kampionatin e Kosovës, trajneri qipriot Antonis Konstantinides ka nisur një aventurë të re për sezonin e ardhshëm. Konstantinides, i emëruar prej kohësh edhe në krye të stolit të përfaqësueses shqiptare për të rritur, ka arritur akordin me klubin…

Stërvitja e parë
Teuta zbret në fushë, pritet një goditje në sulm

teuta stervitje

Sot pasdite, skuadra durrsake do të vihet nën urdhrat e trajnerit Ahmataj. Së bashku me grupin, në fushë do të zbresë dhe afrimi më i ri, shkodrani Borshi. Ish-lojtari i Tërbunit do të firmosë kontratën dhe, më pas, do t’i bashkohet grupit për të zhvilluar stërvitjen me lojtarët e tjerë.…

Miqësorja
Flamurtari turpërohet në debutimin në Korfuz, pëson 4 gola

13726791_1129613447114176_6174262541264420011_n

Flamurtari turpërohet në Greqi. Debutimi i kuqezinjve të Gugash Maganit nuk ka nisur siç duhet, pasi u thyen me shifrat e thella 4- 0 nga Kërkyra. Ndeshja, e cila u luajt në temperatura tejet të larta dhe nën praninë e 500 tifozëve, i ka shërbyer trajnerit të vlonjatëve për të…

Mesfushori
Shqipëri apo Kosovë, Migjen Basha: E mësoni në shtator!

20160619-636019685122859503w

Për një nga të paktët lojtarë të Kombëtares që mund të bëjë “regji” në mesfushë, Shqipërisë i mungoi fati në Europian. Në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”, Migjen Basha ka analizuar paraqitjet e kuqezinjve në këtë eveniment si dhe ka bërë prognozën e tij në lidhje me kualifikueset e…

Sulmuesi
Apolonia shuan zërat e merkatos: Uzuni është i yni

myrto uzuni

Zërat për një transferim të mundshëm të Myrto Uzunit te Partizani, kanë lënë të pakënaqur drejtuesit e Apolonisë, të cilët kanë përgënjeshtruar akordin e përfolur së fundmi për kalimin e lojtarit te skuadra kryeqytetase. Për “Panorama Sport”, administratori i klubit fierak, Kamber Memollaj, mohoi që të ketë një akord të…

Ndeshja
Peskara, me tre shqiptarë në fushë në miqësoren ndaj Teramos

manaj

Skuadra e Peskarës ka fituar me rezultatin 2-0 miqësoren përgatitore që ka zhvilluar sot ndaj Teramos. Ajo që binte më shumë në sy në këtë ndeshje ishte fakti se që nga minuta e parë, në fushën e lojës për skuadrën e Serisë A ishin tre futbollistë shqiptarë. Përveç Ledian Memushajt…

Partizani
Hoxha, Fejzullahu dhe Salzburgu, ja çfarë thotë presidenti Demi

demiiiiiiiiiiiiiiiiii

Presidenti i Partizanit, Gazment Demi, ka qenë i ftuar në emisionin “Sport Magazine” në “Ora News”, ku ka lëshuar disa deklarata mjaft interesante si përsa i përket paraqitjes së skuadrës në vazhdimësi, ashtu edhe për individë të veçantë, mbi të gjithë të shumëpërfolurit Alban Hoxha dhe Arbnor Fejzullahi. Për Alban…

Bota

rrrShowbiz

Vendimi
Korrupsion për të blerë Botërorin 2006, e pëson legjenda gjermane

franz-beckenbauer-wolfgang-niersbach

Ish-presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Volfgang Nirsbah, është përjashtuar nga të gjitha aktivitetet futbollistike për një vit, pasi Komiteti Etik i FIFA-s e ka cilësuar sjelljen e tij gjatë caktimit të Botërorit 2006 si të papërshtatshme. Nirsbah dha dorëheqjen nga drejtimi i Federatës Gjermane në nëntor pasi hetuesit kontrolluan…

Francezi
Menez bëhet çështje, bllokon merkaton e Milanit

Honda dhe Menez

Merkato e Milanit është bllokuar sepse për të marrë lojtarë të rinj duhen shitur disa prej atyre që janë aktualisht në skuadër. Lojtari i parë në listën e largimeve është Karlos Baka që, pasi ka refuzuar kalimin tek Uest Hem, tani ka përfunduar në shënjestrën e Napolit, si pasardhësi i…

Intervista
Ançeloti: Jam mrekulluar vetëm me 2 javë në Mynih

anceloti stervitje

Ka vetëm dy javë në stolin e Bajernit, por gjatë një interviste për “ESPN”, Karlo Ançeloti flet me superlativa për përshtypjet e para që i ka lënë puna në stolin e rekordmenëve gjermanë. Tri ndeshjet e para përgatitore i ka fituar dhe sot së bashku me 23 lojtarë të tij…

Marrëveshja
Zbardhen prapaskenat e “martesës” mes Higuain dhe Juves

Higuain

Transferimi i Gonzalo Higuainit te Juventus ishte lajmi i bujshëm që tronditi kampionatin italian. Tani bardhezinjtë e ndiejnë veten pa rivalë në kampionatin italian dhe mendojnë se ky do të jetë viti i duhur për të tentuar fitoren e Ligës së Kampionëve. Ky besim dhe kjo krenari nuk buron vetëm…

Vendimi
Murinjo dhe Guardiola nuk takohen, anulohet derbi në Pekin

368DB87C00000578-3706457-The_session_took_place_at_the_Olympic_Sports_Center_due_to_the_p-a-12_1469430082255

Ndeshja miqësore e planifikuar për ditën e sotme mes Mançester Sitit dhe Mançester Junajtid është anuluar për shkak të motit të keq në Pekin, ku do të mbahej kjo sfidë. Të dy trajnerët, si Pep Guardiola, ashtu edhe Zhoze Murinjo, kishin shprehur shqetësimin e tyre për gjendjen e keqe të…

Trajneri
Kapelo: Higuain te Juventus, e kotë të luhet kampionati

kapelo

Fabio Kapelo, ish-trajneri i Juventusit, ka folur për transferimin e Gonzalo Higuain te bardhezinjtë dhe për faktin që kjo do të ndikojë plotësisht kampionatin e ardhshëm të Serisë A. “Nëse kanë vendosur të marrin Higuain, do të thotë se kanë menduar që një lojtar i tillë u nevojitet. Dhe meqë…

Vendimi
Zyrtare / Rusia mund të marrë pjesë në Olimpiadën e Rios

2,w=985,c=0.bild

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka vendosur që të mos aplikojë dënimin kolektiv për pjesëmarrjen e Rusisë në Rio 2016. Vendimi është marrë pas një mbledhje emergjence të Komiteti Ekzekutiv të kësaj organizate, i cili po shqyrtonte raportin që u përpilua nga WADA. Raporti në fjalë detajonte se si sportistët rusë…

Ngjarja
Avioni i Mançester Junajtid “humb” në Kinë para duelit me Sitin

6068

Turi i Mançester Junajtid në Kinë është përballur me një sërë të papriturash pasi avioni i skuadrës angleze “humbi” si pasojë e motit të keq, ndërsa konferenca për shtyp e Zhoze Murinjos para sfidës me Mançester Sitin u kthye në një farsë të mirëfilltë. Avioni i Mançester Junajtid ndryshoi drejtim…

Takimi
Napoli-Ikardi, nuk është më vetëm një thashethem i merkatos

ikardi

Napoli po bëhet gati të zëvendësojë Gonzalo Higuain me një tjetër argjentinas. Bëhet fjalë për Mauro Ikardin, sulmuesin e Interit i cili është gati të largohet nga zikaltërit për një rrogë më të lartë. Sipas Xhanluka Di Marzio, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, si dhe drejtori sportiv Kristiano Guintoli,…

Çiklisti
Fituesi i Turit të Francës kthehet në kultivues marijuane

OB-IO190_02land_G_20100520005635

Ju kujtohet Flloid Lendis, krahu i djathtë i Lens Armstrong? Ish-çiklisti amerikan ishte edhe fitues i Turit të Francës në vitin 2006, një titull që iu hoq ashtu si “shefit” të tij, për përdorim dopingu. Me sa duket ai tani ka gjetur një pasion të ri, atë të kultivimit dhe…

Sulmuesi
Karlos Tevez, “ëndrra e fshehtë” e merkatos së Interit

tevez

Karlos Tevez po ka lon një periudhë të vështirë te Boka Juniors pas eliminimit të skuadrës argjentinase nga Kupa Libertadores. Në ditët e fundit kanë nisur të qarkullojnë zërat për një largim të mundshëm të futbollistit nga Amerika Latine. Dy menaxherët që kurojnë interesat e futbollistit, Kia Jorabçan dhe Pini…

Superkupa
Ronaldo dorëzohet për finalen: E kam të pamundur të jem gati

ronaldo perez

Kristiano Ronaldo do t’i mungojë Realit të Madridit në finalen e Superkupës së Europës përballë Sevijes më 9 gusht. Duke folur nga vendlindja e tij, Funçali, ku ylli i Portugalisë ndodhej për të inauguruar një hotelin e tij, ai tha: “Nuk kam asnjë shans për të qenë gati për ndeshjen…

 

MULTIMEDIA

rrrShowbiz


Video / Marsial dhe një mesazh që tregon pak më shumë se sa duhet

sport-preview-martial1

Antoni Marsial po çlodhet pas pjesëmarrjes jo edhe aq të suksesshme të tij në Euro 2016, para se të kthehet te Mançester Junajtid dhe të vihet nën urdhërat e Zhoze Murinjos. Francezi, nëpërmjet një videoje të postuar në rrjetet sociale, dëshironte t’u tregonte fansave të tij se gjendej në një…

Mesfushori
Video / Odise Roshi e nis me valle karrierën te Terek Grozni

roshi terek

Dita e parë e stërvitjes së Odise Roshit me skuadrën e Terek Groznit ka qenë pak më e veçantë se zakonisht. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, i cili nënshkroi një kontratë trevjeçare me klubin çeçen, është ftuar që të tregojë vlerat e tij… si valltar. Në seancën e djeshme, Roshi është…


Video / Shihni çfarë i ndodh një stjuardese në një avion me tifozë

36791C2400000578-3701492-image-m-58_1469109577027

Një stjuardesë e kishte thuajse të pamundur që të tregonte procedurat e sigurisë para nisjes së fluturimit pasi tifozët që kishin mbushur avionin e kompanisë ruse “Aeroflot”, kthenin çdo lëvizje të saj në një kor të mirëfilltë stadiumi. Sigurisht që ajo e mori me sportivitet këtë ngjarje, duke shpërthyer në…

Trajneri
Video / Një xhiro në taksi me Pep Guardiolën

maxresdefault

Sikur të mos mjaftonte fama që ka, Pep Guardiola ka filluar të bëjë për vete tifozët e Mançester Sitit me iniciativa shumë të veçanta. Më e fundit është të bëjë një xhiro në taksi në rrugën e qytetit të Mançesterit me disa nga tifozët e kësaj skuadre. Ai që e…


Dështim i madh për hungarezët, situatën e zhdramatizon Çiljeta

750xhilaga1

Ferencvaroshi u eliminua në mënyrë të papritur nga Partizani, nga turi i dytë i Ligës së Kampioneve. Klubi hungarez me një buxhet disa milionë euro, nuk ia doli që të kalonte të kuqtë, duke u thyer pas goditjeve të penalltive. Disfata e së mërkurës është përjetuar si dramë te Ferencvaroshi.…


Çiljeta nuk përmbahet për Alban Hoxhën: Je më i miri në botë!

ciljeta alban hoxha

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ka uruar portierin e Partizanit, Alban Hoxha për kualifikimin në turin tjetër në Champions League. Portieri ishte protagonisti kryesor pasi jo vetëm realizoi 11-metërshin e parë për ekipin e tij, por gjithashtu priti tri penallti. “Se ky është portieri më i mirë në botë që na e…


Foto / Edhe Shkëlzen Gashi fillon të ndjekë Pokemonët

pokemon-go

Pokemon Go është padyshim loja e momentit dhe tërheqjes së saj nuk i kanë shpëtuar edhe figurat e sportit. Më i fundit që është mbërthyer nga mania për të mbledhur Pokemonët në vende të ndryshme është edhe sulmuesi Shkëlzen Gashi. Futbollisti e ka konfirmuar këtë nëpërmjet një postimi në rrjetet…

www.minuta90.com