9 milionë dollarë investim, në Rusi shpërthejnë golfistet seksi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 20, 2019 | 19:57


9 milionë dollarë investim, në Rusi shpërthejnë golfistet seksi

Në vitin 2014 Ministra ruse e Sportit miratoi një plan për zhvillimin e golfit. Synimi ishte arritja e 100 mijë sportistëve profesionistë brenda vitit 2020 me 30 për qind të tyre që duhet të ishin femra. 

Sexy-Golf

Kremlini miratoi një fond prej 9 milionë dollarësh për ngritjen e 150 strukturave që do të ofronin mësimin e golfit në territorin kombëtar dhe 21 qendrave për ta praktikuar.

GOLFISTET SEKSI

Objektivi është thuajse i arritur dhe golfistet më të bukura janë prova e nivelit gjithnjë në rritje e famës së golfit në Rusi.

83bec021e13c4ad650c3107a0e077652 asdfafa

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com