880 mijë euro për emergjencën koronavirus, mësoni emrin e futbollistit të famshëm që dhuroi në mënyrë anonime

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 4, 2020 | 0:02


880 mijë euro për emergjencën koronavirus, mësoni emrin e futbollistit të famshëm që dhuroi në mënyrë anonime

Nejmar Jr. ka dhuruar 880.000 euro për UNICEF, në lidhje me një fond që do të përdorët për emergjencën koronavirus, raporton televizioni brazilian “SBT”.

NEJMAR

28 vjeçari brazilian e bëri këtë dhurim në mënyrë anonime, gjithsesi emisioni “Fofocalizando” i televizionit “SBT” konfirmon se ky dhurues anonim është Nejmar Jr.

nEJMAR

Sulmuesi i PSG-së është në Brazil në këto momente, ku fluturoi pas pezullimit të futbollit në Francë. Në Brazil deri më tani numërohen mbi 8000 të prekur nga koronavirusi që ka prekur me shpejtësi shumicën e vendeve të botës.

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com