8 humbje radhazi, shkarkohet një tjetër trajner në Premier Ligë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 15:09

8 humbje radhazi, shkarkohet një tjetër trajner në Premier Ligë

Duket se rrugët mes Alan Pardeu dhe Uest Bromuic Albion janë ndarë. Kjo vjen pas një serie prej prej 8 humbjesh dhe kur jemi edhe 6 javë nga fundi i Premier Ligës. Duket se Uest Brom e ka prerë biletën për në Ligën e Dytë angleze dhe ndoshta presidenca kërkon të ndërtojë një projekt të ri.

Jose-Mourinho-Alan-Pardew-893488

Ekipi i Uest Brom nuk ka dhënë aspak shenja jeta duke u mundur në 8 takime radhazi dhe gjenden në vendin e fundit me vetëm 20 pikë pas  32 javësh. Ekipi më i afërt është Suonsi me 7 pikë më shumë. 56 vjecari, ish-trajneri i Njukasëll  dhe Kristal Palas tashmë duhet të shijoj pushimet.

www.minuta90.com