75 gola dhe 30 asist, Liverpuli me sulm vrasës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 2, 2018 | 13:54

75 gola dhe 30 asist, Liverpuli me sulm vrasës

Liverpuli këtë sezon është në garë për një vend në Champios dhe është ende prezent në Ligën e Kampionëve madje me një mesatare për tu admiruar golash.

fir_1522662623-8611339-633x300

Klop duket se po ndërton një ekip që e ka zili gjithë Europa. Veçanërisht në sulm statistikat flasin për një makineri golash.Salah, Mane dhe Firmino deri në këtë pikë të sezonit kanë realizuar të 3 bashkë 75 gola dhe 30 asiste. Salah udhëheq listën e golashënuesve me 37 gola dhe 10 asiste, Mane 15 gola dhe 8 asiste dhe Firmino 23 gola dhe 125 asiste.

skysports-roberto-firmino-mohamed-salah-sadio-mane-liverpool-anfield_4206397

Të gjitha këto vlejnë vetëm nëse Liverpul do të arrijë objektivat sezonale dhe për këtë duhet të eliminoje Maçester Sitin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

www.minuta90.com