VIDEO/ Interi likuidon Leverkusenin dhe shkon në gjysmëfinale pas 10 viteve, Junajtid ia del në shtesa

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 23:50


VIDEO/ Interi likuidon Leverkusenin dhe shkon në gjysmëfinale pas 10 viteve, Junajtid ia del në shtesa

Interi kalon në gjysmëfinale të Ligës së Europës, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bajer Leverkusenin.INTER

Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Kontes, të cilët gjetën golin që në minutën e 15- të me anë të Nikolo Barelës. 6 minuta më vonë ishte Lukaku që dyfishoi shifrat, por kjo zgjati shumë pak, pasi Haverc ngushtoi shifrat në minutën e 24’.

Më këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën , pavarësisht rasteve të shumta nga të dyja skuadrat, përsëri nuk u shënua asnjë gol. Kujtojmë se arbitri akordoi dy penallti në këtë ndeshje për Interin, të cilat u anuluan më pas nga VAR. Në gjysmëfinale Interi do të përballet me fituesin e çiftit Shaktar Donjetsk-Bazel, ndërkohë në gjysmëfinale të një kompeticioni europian Interi mungonte nga 2010.

Ndërkohë Mançester Junajtid-Kopenhagen shkoi në shtesë pasi minutat e rregullta u mbyllën në barazim 0-0. Aty anglezët ia dolën të fitojnë, falë një goli të Bruno Fernandesh në minutën e 94 nga pika e bardhë e penalltisë

FT| Mançester Junajtid-Kopenhagen 1-0

Bruno Fernandesh 94′

FT| Inter-Leverkusen 2-1

Barela 15′, Lukaku 21’/ Haverc 24′


Inter-Leverkusen

IN

Mançester Junajtid-Kopenhagen

l;kl

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com