MBLEDHJA/ Bashkia Vlorë vendos për Flamurtarin, flet Sokol Kushta: Nuk vazhdohet më me gjilpëra, duhet që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 14, 2020 | 20:10


MBLEDHJA/ Bashkia Vlorë vendos për Flamurtarin, flet Sokol Kushta: Nuk vazhdohet më me gjilpëra, duhet që…

Flamurtari do të administrohet për një tjetër sezon nga Sinan Idrizi. Pak minuta më parë në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Vlorë është miratuar shtyrja e afatit për një vit për administrimin e klubit.117854854_929544560881451_7616928228997836622_n

Antarët e keshillit kanë votuar pro. Ndërkohë janë miratuar edhe anëtarët e rinj te bordit të klubit Flamurtari: Sinan Idrizi, Kreshnik Çipi, Roberti Islamaj dhe Sokol Kushta.

Në mbledhjen tjetër të keshillit u vendos që do të diskutohen kërkesat e Idrizit për investime në infrastrukturë duke rregulluar anën ligjore.

Gjatë mbledhjes foli edhe legjenda e Flamurtarit, Sokol Kushta, i cili është anëtar i Këshillit Bashkiak. Ja fjalimi i tij nga fusha ku ka lënë gjurmë si sulmues dhe ka shënuar gola pa fund.

 

 

ERMAL SIKA
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com