Shkëndija shkatërron Renovën, Shkupi ndal Vardarin. Ja rezultatet e renditja në Maqedoninë e Veriut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 24, 2019 | 14:58


Shkëndija shkatërron Renovën, Shkupi ndal Vardarin. Ja rezultatet e renditja në Maqedoninë e Veriut

Janë luajtur ditën e sotme, katër takimet e vlefshme për javën e 15-të, në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

shkendija

Kjo javë ka folur për Shkëndijën, që jo vetëm fitoj, por ngushtoi diferencën me kreun që mbahet nga Vardari. Skuadra e drejtuar nga Gjoka ka shkatërruar me rezultatin 6-1 Renovën dhe kështu ka shkuar në kuotën 24 pikëve.

Nga ana tjetër Shkupi ka ndalur Vardarin, duke i marrë barazim në shtëpi. Edhe pse vendasit kaluan në avantazh, Shkupi gjeti forcën dhe barazoi, duke i hequr nga duart 2 pikë. Kështu Vardari ka 31 pikë, shtatë më shumë se Shkëndija.

Rezulatet e ditës së sotme:

Akademija Pandev –Struga 1-1

Borec- Sileks 0-0

Shkëndija- Renova 6-1

Vardar- Shkupi 1-1

Renditja: 

fffffffff

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com