5 futbollistë rrezikojnë karantinën, Maqedonia i bën kërkesë UEFA-s që ndeshja ndaj Kosovës të shtyhet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 10, 2020 | 18:04


5 futbollistë rrezikojnë karantinën, Maqedonia i bën kërkesë UEFA-s që ndeshja ndaj Kosovës të shtyhet

Ministria e Shëndetësisë mori  sot vendimin që ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës të zhvillohet pa praninë e shikuesve për shkak të frikës nga Koronavirusi.

saa-770x470-1-770x460

Përveç kësaj mësohet se autoritet e Shtetit të Maqedonisë kanë bërë një kërkesë në UEFA që ky duel të shtyhet për faktin se si nga radhës e maqedonasve, por edhe të kosovarëvë ka futbollist që luajnë në kampionatet italiane.

Pandev, Elmas dhe Nesterovski janë futbollistët e përfaqësuses së Maqedonisë që aktivizohet në futbollin italian, ndërkohë që Ujkani dhe Rrahmani janë 2 futbollistët e Kosovës që janë pjesë e klubeve të Serisë A, të cilët rrezikojnë karantinën.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com