Trafikonte drogë me vlerë 174 milionë dollarë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 22, 2020 | 0:23

Boks FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Trafikonte drogë me vlerë 174 milionë dollarë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Boksieri me origjinë shiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru, për trafik droge.david-cufaj-830x0

27-vjeçari është arrestuar në Peru në 17 janar, teksa iu sekuestrua një ssai droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve. Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vitë burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, dhe I rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com