3 strategë për një çmim, ja pretendentët për garën e ethshme “Trajneri i Vitit”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 16:36

3 strategë për një çmim, ja pretendentët për garën e ethshme “Trajneri i Vitit”

FIFA tashmë i ka bërë publike emrat e kandidatëve për çmimin “Trajneri më i mirë i vitit”. Pasi publikoj nominimet për “lojtarin më të mirë” tani duket se dhe lufta për çmimin e trajnerit më të mirë duket se do të jetë e ashpër. Tre emra të mëdhenj si Zinedin Zidan, Didier Deshamps dhe Zlatko Daliç.

gfx-dider-deschamps-zlatko-dalic-zinedine-zidane-fifa-the-best-coach-award_zcdmmqqq1mbb1xkzeq3eu3fc6

Ky i fundit duket se ka më pak shanse për të fituar pasi pavarësisht se e dërgoi Kroacinë në finale në fund nuk arriti të fitonte gjë. Megjithatë një dilemë e madhe midis teknikut të Francës që fitoi Botërorin dhe Zidanit që fitoi Champions League.

www.minuta90.com