1200 huliganë mbeten në Londër, autoritet angleze u konfiskojnë pasaportat

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 14, 2018 | 15:44

1200 huliganë mbeten në Londër, autoritet angleze u konfiskojnë pasaportat

Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë për të shkuar drejt Rusisë. “ U është ndaluar hyrja në Rusi më shumë se 1200 tifozëve, me precedentë dhune nëpër stadiume.

UK-bans-more-than-1200-hooligans-from-World-Cup-630x394

Kupa e Botës është një festë e futbollit dhe nuk ka hapësira për dhunë dhe trazira”, shprehet autoritet.
Gjithsej policia ka proceduar 1254 persona, pasaportat këta persona do ti marrin pas përfundimit të Botërorit.

www.minuta90.com