VIDEO/ Gjuajtje nga një distancë e largët, shikoni gafën e portierit të Gladbahut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 12, 2019 | 22:29


VIDEO/ Gjuajtje nga një distancë e largët, shikoni gafën e portierit të Gladbahut

Gladbahu është duke barazuar në këto moment me turqit e Bashaksehirit, në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Ligën e Europës.bg

Rezultati është në shifrat 1-1, teksa goli i shënuar nga turqit po tërheq vëmendjen e të gjithëve. Kahveci bëri një gjuajtje në minutën e 44’ e cila mund të kontrollohej lehtë nga portieri, por nuk ndodhi kështu.

Jan Somer ka bërë një gafë shumë të rëndë, teksa nuk ia ka dalë të kontrollojë atë gjuajtje, duke i ikur topi nga duart në drejtim të rrjetës. Pikërisht kjo mund t’i kushtojë Gladbahut, të cilët me një humbje do të largoheshin nga ky kompeticion.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com