ZYRTARE/ Lejohen tifozët në stadiume, qeveria nuk lejon më shumë se 5 mijë veta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 6, 2020 | 15:31


ZYRTARE/ Lejohen tifozët në stadiume, qeveria nuk lejon më shumë se 5 mijë veta

Japonia ka vendosur rikthimin e tifozëve në stadiume duke nisur nga e premtja e ardhshme.
depositphotos_48247357-stock-photo-japan-flag-against-football-stadium
Autoritetet vendase miratuan lejimin e hyrjes së një pjese të tifozëve në stadiumet e vendit duke vendosur numrin fiks 5 mijë persona.

Ky vendim vlen për futbollin dhe bejsbollin.

Koronavirusi shkaktoi vdekjen e 977 vetave në Japoni.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com