FOTO/ “SOS” në det, si u shpëtua peshkarexha me 4 vetë afër Llamanit

SHPËRNDAJE

Forca Detare shpëton një peshkarexhe me 4 persona në bord në afërsi të Llamanit.

 

Peshkarexha "Andi 2"
Peshkarexha “Andi 2”

Peshkarexha “Andi 2” me tonazh 100 ton kishte kërkuar ndihmë në QNOD. Anija e Forcës Detare “Bora” shkoi në vendngjarje duke u ardhur në ndihmë ekuipazhit dhe  peshkarexhes.

Nga te dhenat e para mesohet se peshkarexha kishte pasur probleme në motor. Pas terheqjes ajo u ankorua në bazën e Porto Palermos.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.