S’ndalen tërmetet/ Dy lëkundje vetëm sot, ja qytetet që u ‘tronditën’

SHPËRNDAJE

Dy termete jane regjistruar sot ne vendin tone, duke vazhduar valen lekundese qe prej kohesh ka mberthyer tashme Shqiperine. IGJEUM raporton se ka regjistruar dy goditje ne oret e para te mengjesit te sotem.

Sipas IGJEUM, si mund ta shihni dhe ne harten me poshte, lekundjet jane regjistruar ne Gjurokaster dhe me pas, epiqendra eshte spostuar ne Bubullime te Lushnjes.

Per fat, magnitudat nuk kane qene te forta, 2.5 i pari dhe 2.4 termeti i dyte. Nderkohe nuk ka raportime per deme.

termete

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.