Situata kritike/ I intubuar në Infektiv edhe mjeku 56-vjeçar, dalin detajet

| 11:16
SHPËRNDAJE

Nuk ben asnje perzgjedhje tashme koronavirusi. Nje prej pacienteve qe jane te intubuar ne pavijonin e Infektivit, eshte nje mjek 56-vjecar. Infektivi-pacientët-koronavusi-8

Burime per “Panorama” bejne me dije se mjeku me inicialet A.P, prej nje viti nuk eshte pjese e stafit te QSUT-se, por ushtron profesionin e tij si pedagog.

Nuk ka ende detaje se ku ka rene ne kontakt mjeku me virusin e rrezikshem, por sipas te dhenave, gjendja e tij ka shenuar perkqesim te madh se fundi, duke detyruar stafin mjekesor te Infetkivit ta kalojne ne intubim.

Ministria e Shendetesise, beri me dije se aktualisht ne spitalin Infektiv janë 84 pacientë të shtruar, 11 ne terapi intensive dhe 2 janë të intubuar.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.