Si ndikon rritja e temperaturave tek shpërthimi i koronavirusit? ISHP nxjerr faktin e ri

| 11:05
SHPËRNDAJE

fakt korona

Nga të dhënat e deritanishme, koronavirusi mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike.

Kështu shkruan sot Instituti i Shëndetit Publik në postimin në Facebook, duke i dhënë fund aludimeve se në zonat me temperatura të larta nuk përhapet koronavirusi.

ISHP thotë se pavarësisht klimës ku janë qytetarët duhet të marrin masat si larja e duarve me ujë dhe sapun.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.