Si e festonte Enver Hoxha Vitin e Ri, nga familja, Byroja Politike, mbrëmja me fatosat e pionerët (fotot e panjohura)

| 11:40
SHPËRNDAJE

Fund-dhjetori-1977-duke-festuar-Vitin-e-Ri-me-yllkat-e-fatosat-e-Shqipërisë-Copy

Publikohen disa foto të panjohura të ish-udhëheqësit komunist të Shqipërisë, Enver Hoxha, të cilat na e parqesin atë në momente të ndryshme të festive të ndërrimit të viteve, duke filluar nga familja e tij e madhe me dy djemtë, Ilirin dhe Sokolin, me bashkëshortet e tyre, Teuta dhe Liljana, vajza, Pranvera me bashkëshortin Klement Kolaneci, dhe fëmijët e tyre të vegjël, e motra Sano.

Në-mesin-e-pionerëve-në-festën-e-Vitit-të-Ri-dhjetor-1977

Foto e cila është bërë tre muaj para se të ndahej nga jeta, foto me Nexhmijen ku ka vënë paruke me flokë të gjatë dhe musteqe e mjekër të bardhë duke imituar Plakun e Vitit të Ri para pemës së vitit të ri të zbukuruar me pambuk e lodra fëmijësh.

Në mbrëmjen festive me fatosat e pionerët e dalluar të Tiranës ku shoqërohet nga “shoku Ramiz”, dhe Sulo Gradeci, e deri tek ajo me anëtarët dhe kandidatët e Byrosë Politike në oborrin e vilës së tij në vitin e largët 1973, ku kanë dalë dhe Beqir Balluku, Petrit Dume, Pirro Dodbiba, Abdyl Këllezi, Koço Theodhosi, etj., të cilët do të kishin dhe vitin e fundit që do të festonin me Komandantin…/Memorie.al

Enver-Hoxha-duke-luajtur-me-niperit-dhe-mbesat-tek-rrugica-perpara-viles-se-tij.-Foto-e-viteve-80-Copy enveri-hysniu-puthen-Copy byroja-enver-fiqret-nexhmije-Copy Enver-Hoxha-i-maskuar-si-Plaku-i-Vitit-te-Ri-se-bashku-me-Nexhmije-Hoxhen-ne-vilen-e-tyre.-1980-Copy 20200102_010922 20200102_010945 Në-mesin-e-pionerëve-në-festën-e-Vitit-të-Ri Në-mesin-e-pionerëve-në-festën-e-Vitit-të-Ri-dhjetor-1977-1 Në-mesin-e-pionerëve-në-festën-e-Vitit-të-Ri-dhjetor-1977-750x375 Me-familjen-per-Vit-te-Ri-Copy-617x375 byroja-enver-fiqret-nexhmije-Copy-750x375

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.