Shtrimet dhe rastet e vdekjeve, mjekja e QSUT del me një apel për të gjithë: Nuk ju kushton asgjë që…

| 8:19
SHPËRNDAJE

Perballe situates kritike ne spitalin Infektiv ne Tirane, ku perdite ka shtrime pacientesh dhe mjerisht edhe viktima te mundura nga koronavirusi, mjekja e QSUT-se, Mira Kola ka dale sot me nje apel te forte per te gjithe. mjekja

Ajo apelon per mbajtjen e maskave dhe per ruajtjen e distancimit fizik, per te mbrojtur vetend he gjithe te tjeret qe na rrethojne.

Mesazhi i saj  

“Ju ftoj të gjithëve së bashku të çelim ndjenjën e përgjegjësisë, ndjenjë që lidhet me zbatimin e masave ndaj këtij virusi që u bë ditë dhe muaj midis nesh. Nuk ju kushton asgjë të mbani një maskë, nuk ju kushton asgjë të ruani distancimin fizik. Masa këto që në pamje të parë duken të thjeshta, por që shprehin një dashuri pa kufi për jetën, shprehin mirënjohje dhe përkushtim për gjithë stafin që punojnë me pacientët me COVID”

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.